Biciklistima Sputnjika tri ekipna zlata na otvaranju sezone

Na prvom MTB kupu Srbije u 2021. godini koji je u nedelju održan u Šidu, Valjevski Biciklistički klub Sputnjik je osvojio tri zlatne medalje u ekipnom plasmanu.

Najbolji trenutno u Srbiji su mlađi poletarci, poletarke i mlađe kadetkinje, srebrni su kadeti a od pojedinaca najbolji plasman je ostvarila Starčević Mila koja je osvojila drugo mesto, dok su u svojim kategorijama treći bili Angelovski Lazar i Kulinčević Nikolija.

Biciklisti Sputnjika su bili najbrojniji na ovoj manifestaciji, nastupilo je 21 takmičar u čak 7 od 9 kategorija. Dobre rezultate ostvarili su Angelovski Bogdan, Ćesarević Marko i Davidov Igor koji su bili četvrti, dok je peto mesto osvojila Ćesarević Marija, Kulinčević Natalija i Tošić Natalija, kao i Starčević Sava. Do šestog mesta stigli su Đurić Borisav i Tošić Anastasija i Simović Stefan, dok su se ostali plasirali među 15 najboljih.

U revijalnoj trci u zbiru srebrnu medalju je osvojio Pavle Tošić dok je istovremeno bio najbolji u konkurenciji osmogodišnjaka.

Valjevke Ratković Zoja i Nika iz kluba VILA GALA su bile prva i druga u svojim kategorijama.