Završena smotra recitatora

Održana je 51. Smotra recitatora Srbije ,,Pesniče naroda mog” u  kategoriji: mladjeg   (od 1. do 4. razreda osnovne škole) I starijeg uzrasta:

Ocenjivačka komisija 51. Smotre radila je u sastavu:

Dr RADOVAN KNEŽEVIĆ,  glumac i profesor dikcije, predsednik

Mr ANDRIJANA VIDENOVIĆ, glumica i profesorka dikcije

VLADIMIR LALE ANDRIĆ, reditelj, pisac, dramaturg

VICO DARDIĆ, dramski umetnik

MILORAD DAMJANOVIĆ, glumac

Komisija je pratila kazivanje recitatora i nakon užeg izbora od 6 finalista u kategoriji MLAĐEG UZRASTA, koji su ponovo govorili svoje pesme, donela sledeću:

ODLUKU:

1.            MESTO FILIPOVIĆ Kalina

OŠ ,,Andra Savčić” Valjevo

Andrija Milošević: Mačak i skakutavo jaje

Pedagog: Slavica Đurđević            Bodova

49

2.            MESTO BOŽIĆ Noemi

OŠ ,,Sečenji Ištvan” Subotica

Šandor Kanjadi: Koza

Pedagog: Kobrehel Lenke            Bodova

47

3.            MESTO STOJKOVIĆ Nikola

OŠ ,,Josif Kostić” Leskovac

Andrija Milošević: Luda baba, vampir Boža i klinja

Pedagog: Dragica Antanasijević Bodova

47

FINALISTI:

MASAL Nina

OŠ ,,1300 kaplara” Beograd

Biljana Stanojević: Bes u meni

Pedagog: Tatjana Kovijanić          Bodova

44

DRAŠKOVIĆ Ostoja

OŠ ,,Sveti Sava” Beograd

Miroslav Antić: Kad sam ja bio veliki

Pedagog: Snežana Đuričković     Bodova

43

JOVANOVIĆ Nevena

OŠ ,,Desanka Maksimović” Kosovska Kamenica

Andrija Milošević: Mačak i skakutavo jaje

Pedagog: Milorad Gigić  Bodova

43

U kategoriji STARIJEG UZRASTA (svi recitatori posle završene osnovne škole).

Ocenjivačka komisija 51. Smotre radila je u sastavu:

Dr RADOVAN KNEŽEVIĆ,  glumac i profesor dikcije, predsednik

Mr ANDRIJANA VIDENOVIĆ, glumica i profesorka dikcije

VLADIMIR LALE ANDRIĆ, reditelj, pisac, dramaturg

VICO DARDIĆ, dramski umetnik

MILORAD DAMJANOVIĆ, glumac

Komisija je pratila kazivanje recitatora i nakon užeg izbora od 8 finalista u kategoriji STARIJEG UZRASTA, koji su ponovo govorili svoje pesme, donela sledeću:

ODLUKU:

1.            MESTO

                VUKOVIĆ Doroteja

Valjevska gimnazija Valjevo

Branislav Petrović: Ja ništa od svega toga nemam

Pedagog: Vera Vaš          Bodova

50

2.            MESTO

                                KLjAJIĆ Vladica

Kulturni centar Kula

Miroslav Antić: Mit o ptici

Pedagog: Slobodan Nogavica      Bodova

48

3.            MESTO

                     MAŠKOVIĆ Darija

Gimnazija Kosovska Mitrovica

Brana Petrović: Svetlost iznenada

Pedagog: Danijela Popović           Bodova

48

FINALISTI:

RUMAN Jana

SKUD ,,Heroj Janko Čmelik” Stara Pazova

Tomaš Repčijak: Kristalna noć

Pedagog: Ana Simonović              Bodova

47

STOJADINOVIĆ Lana

Srednja škola Svilajinac

Brana Crnčević: Svetlost iznenada

Pedagog: Irena Mikarić  Bodova

46

FILOPOVIĆ Lazar

Peta beogradska gimnazija Beograd

Matija Bećković: Đe reče Japan

Pedagog: Ana Milutinović             Bodova

45

BOJIĆ Maja

Deveta gimnazija ,,Mihailo Petrović Alas” Beograd

Miroslav Antić: Nepovratna pesma

Pedagog: Dragana Petrović          Bodova

44

MILOVANKIĆ Tara

Gimnazija ,,Stevan Sremac” Niš

Mirjana Bobić Mojsilović: Haljina

Pedagog: Jelena Milošević           Bodova

44

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.