KK Radnički Va za istoriju

imageU 9 kolu Prve Mrl Zapad košarkaši Radničkog savladali su dojučerašnjeg prvoligaša ekipu Napredka iz Kruševca rezultatom 81-76 (21-14)(18-21)(23-25)(19-16).

Utakmica je upotpunosti opravdala očekivanja derbija kola,jer su domaćini zaigrali u konpletnom sastavu i na kraju zasluženo slavili.Od samog početka videlo se da će utakmica biti na mali broj poena.Radnički je poveo sa 11-7 i četvrtinu završio rezultatom 21-14.I u drugom periodu Radnički je održavao prednost 28-22 , 32-26 ali gosti u poslednjem napadu u prvom poluvremenu trojkom smanjuju 39-35 za kraj prvog dela igre.U drugom poluvremenu Napredak je pretio i uspeo da smanji na 62-60 da bi u poslednjoj četvrtini serijom trojki preokrenuo i poveo sa 65-68 i 68-71 ali su domaći sačuvali prisebnost i preko Đekića,Spajića i Bebića i serijom 6-0 poveli sa 74-71.Tu prednost su odličnom odbranom održali do samog kraja i zasluženo slavili sa 81-76.Treba istaći da je ovo bio istoriski meč za ekipu Radničkog jer u svom trogodišnjem postojanju igrati protiv Napredka iz Kruševca je velika čast i ponos mladog kluba sa Petog Puka.
Kod domaćina poene su zabeležili Đekić-19, Bebić-16,Spajić-14,Jakovljević-12,Jovanović-9, Mitrović-8 i Vuković 2. U igru su ulazili još Mladenović i Čolović.Radnički posle 9 kola ima skor 5-4 i sledećeg vikenda gostuje prvoplasiranom Železničaru iz Čačka.