Podgoričani trijumfovali u Valjevu

imageBoljom igrom u drugom poluvremenu finalnog meča ekipa Budućnost Voli zasluženo je savladala Metalac Farmakom i osvojila pehar septembarskog međunarodnog košarkaškog turnira u Valjevu. Iskustvo podgoričkog tima odnelo je prevagu nad valjevskom mladošću koja je očigledno izgorela u polufinalnom duelu protiv Zadra.

Prvi deo utakmice prošao je uglavnom u izjednačenoj borbi, domaći tim se ravnopravno nosio sa protivnikom, imao i prednost od nekoliko poena. Sve je prelomljeno u trećoj četvrtini u kojoj su gosti bili znatno sigurniji u napadu, a ekipa Vladimira Đokića bezuspešno pokušavala da napade rešava šutem sa distance i pravila mnogo grešaka u dodavanju. Čim su tas borbe preneli na svoju stranu Podgoričani su znalački iskoristili svoje prednosti i sigurno priveli utakmicu kraju. U njihovim redovima, uz braću Šehović, istakli su se i Amerikanci Kuk i Devo, dok kod Valjevaca raspoloženi Majstorović i donekle Jevtović nisu bili dovoljni za bolji rezultat.
METALAC FARMAKOM vs BUDUĆNOST VOLI 66:77 (21:17 17:20 14:21 14:19)
Hala sportova Valjevo
Gledalaca: 400
Sudije: Vojinović (Novi Sad), Glišić (Beograd), Jevtović (Beograd).
METALAC FARMAKOM: Janković 2, Gabrić 12, Kutlešić 2, Majstorović 21 (7 skokova), Jevtović 10 (8 skokova), Jošilo 8, Kočović 7, Rakićević, Čampara, Babović 2, Đukanović 2.
BUDUĆNOST VOLI: Suad Šehović 15 (8 skokova), Subotić 10, Sead Šehović 11, Čarapić 6, Kuk 2 (10 asistencija), Rikić 9, Slavković, Devo 16, Radunović, Ilić 8.

Ekipa Igokee iz Aleksandrovca savladala je Zadrane i osvojila treće mesto, nakon velikog preokreta koji je napravila u trećoj četvrtini. Gosti iz Hrvatske su bili znatno sigurniji u prvom poluvremenu, postigli čak deset trojki, sve vreme dobro vodili igru i na pauzu otišli sa sedam poena prednosti (36:43). U nastavku, međutim, četa Ante Nazora potpuno staje, pravi niz neverovatnih grešaka i brzopletih šuteva, dajući krila izabranicima Željka Lukajića koji, iako sa samo devet igrača u rosteru, to vešto koriste i treći kvartal ubedljivo dobijaju (26:8). U četvrtoj četvrtini egzekucija je dovršena, prednost je iznosila čak i 20 poena (75:55), da bi na kraju i prepolovljena bila dovoljna za trijumf.
IGOKEA vs ZADAR 83:73 (19:20 17:23 26:8 21:22)
Gledalaca: 50
Sudije: Vesković (Beograd), Mizdrak (Valjevo), Ninković (Beograd)
IGOKEA: Talić 3, Pašajlić 22 (8-9 za dva poena), Ćapin 11, Dimić 6, Krstić 16 (4-5 za tri poena), Kesar 16 (7 skokova), Milošević, Komatina 6, Rajli 5.
ZADAR: Bašić 3, Kozi 19, Kraljević, Vraneš, Šango 6, Širko 3, Špaleta, Bošnjak 11 (6 skokova), Marinković 9 (8 skokova), Barać 8, Pašalić 14, Jurica.